МОЯ КРАЇНА - УКРАЇНА













Мово! Ти святиня! 

Кожний народ на цій планеті є справді народом, поки жива ти, мово! Ти духовна скарбниця, в яку віками люди вкладають свої надбання. Ні, це не гроші, ані дорогоцінне каміння, ані інші скарби. Це інші коштовності: мелодійні слова, мудрі приказки та афоризми, гострі прислів’я, влучні анекдоти та чудові пісні...
24 листопада 2016 року в нашому класі відбулося свято

"Мова - душа народу!"

Мово, чарівнице! Ти здатна зробити з незнайомців друзів. Ти згуртовуєш людей разом, об’єднуєш народ, робиш його непереможним.













   
 Мово! Ти душа наша безсмертна, що здатна жити в поколіннях, поки ми дбаємо про тебе! Ти, як пише письменниця Катерина Мотрич, є мудрою Берегинею народу: «Мово наша! Життєдайна криниця на неосяжнiй дорозi людської долi!»

 У вересні 2016 року в нашій 
школі пройшли класні години з теми

«Місто Дніпро – місто патріотів»

    Метою цього заходу було формування ціннісних орієнтацій до держави, суспільства, міста формування рис сучасного патріота української держави, виховувати почуття співучасті та милосердя. 
     Кожен українець нехай запалить у своїй душі вогник патріота,і тоді весь народ понесе його у своїй дорозі.

                                                                                                                                                                              А історія нашого міста Дніпра дуже багата.
     Ще з незапам'ятних часів місцевість, де зараз розташований Дніпропетровськ, мала стародавні поселення з часів палеоліту. Після становлення Запорізької Січі в XVI столітті, ці землі стали активно заселяться, тут стали з'являтися села, хутора і міста. Найвідоміше місто першої половини XVI століття було місто Самар, стара назва Самарь, яке було розташоване на околицях нинішнього селища Шевченко в гирлі річки Самари. Пізніше запорожці побудували нове місто Новий Кайдак, а там де раніше було місто Самар, в 1688 відбудували Богородецьку фортецю.
    У 1775 році Запорізьке козацтво було ліквідовано, а його територію розділили між двох губерній Азовської і Новоросійської. У 1776 році Катерина друга заснувала центр Азовської губернії, який назвали Катеринослав. Нове місто на річці Кільчень протримався не довго, з точки зору геології це було невдале розташування.
     Тільки в 1784 році 22 січня, був заснований другий Катеринослав біля річки Дніпро, спочатку планувалося, що місто стане «Третьої столицею Росії». Під час візиту Катерини, в травні 1787, місто офіційно стало називатися Катеринослав. Однак місце розташування нового міста також виявилося невдалим, виникли труднощі з водопостачанням, тому центр міста змістився на захід вниз до річки Дніпро, де мешкала козацька слобода Половиця. У 1790 роках місто придбало своє споконвічне місце розташування, і до цього дня це є центром Дніпропетровська.
     Сьогодні наше місто переживає відродження. Після проведення ряду реконструкцій старі будівлі були оновлені, центр міста поступово набуває вигляду нового мегаполісу, відкрилися нові авіалінії, які об'єднують місто з усім світом. Дніпропетровськ славиться не лише своєю архітектурою і промисловістю, але як і центр нових технологій та наукової думки.
                                                                              Галасливі вузькі вулички, красиві широкі проспекти, парки.
    Дніпро неповторний у своїх живописних набережних і мостових.
   У центрі міста знаходиться драматичний театр імені Т. Г. Шевченка, він був заснований ще в 
 1919, як перший національний театр Україні.

Також як і театр Шевченка, театр імені Горького має свою історію. У 1927 році цей театр вперше знайшов свого глядача, а в 1932 році Дніпропетровському російському драматичному театру було присвоєно ім'я Максима Горького. Театр опери і балету було засновано в 1931 році, в 1941 році він був евакуйований до Красноярська. Після війни театр офіційно припинив діяльність, проте був відроджений у 1974 році, 26 грудня 1974 року - відкрито перший сезон. В місті існує також дитячий театр, театр одного актора "Крик".
     Повертаючись до історії міста, можна багато чого дізнатися, відвідавши Історичний музей імені Яворницького. Дмитро Яворницький зібрав тисячі унікальних експонатів та предметів старого побуту запорізького козацтва, від зброї до вишиванок і убрань того часу. Музей може повідати про життя запорізьких козаків і Запорізької Січі.
     Місто на Дніпрі дало світу багатьох видатних людей, чиє життя належить світовій цивілізації. Це – Президент України Леонід Кучма, учений-історик Дмитро Яворницький, письменник Олесь Гончар, поет Михайло Свєтлов, конструктори космічної техніки Михайло Янгель, Володимир Уткін, співак Йосип Кобзон, балерина Анна Дорош. 



Ми любимо наш Дніпро! І нам є чим пишатися!



Ми — патріоти, дочки і сини,
Для твого блага все в житті здолаєм!
Бо ти найкращий, краю мій ясний,
Вітчизну й матір ми не вибираєм.
А просто любимо, бо ця земля свята,
Вона нас народила і зростила.
Вітчизною зовемо неспроста,
Бо нам вона дала і душу, й крила.


Повертайся, будь ласка, живим…

Повертайся, будь ласка, живим.
Я прошу не багато, й не мало.
Кожен вечір молюсь всім святим
Щоб нещастя тебе не спіткало.
Щоби Янгол закрив от біди,
Над тобою розправивши крила,
І шоб куля лихої орди
Не побачила, не зачепила.
Ясним ранком, та днем дощовим,
Я шепочу у синєє небо:
Повертайся, будь ласка живим,
Батьківщина чекає на тебе.


Якщо дружба міцна, як граніт,
        Значить мир на землі переможе!













Комментариев нет:

Отправить комментарий